Viimase paari aastaga on soomlased hakanud järjest aktiivsemalt alkoholi ostma välismaistest internetipoodidest, kuid suur osa maksudest jääb Soome tolli hinnangul neilt ostudelt tasumata.
Täpseid numbreid ei ole, kuid toll on märganud taoliste saadetiste arvu olulist suurenemist ja teinud hinnangulised arvutused. Nende alusel jääb riigil aastas saamata ca kümme miljonit eurot, kirjutab Kauppalehti.
Soome kodanik võib välismaisest internetipoest alkoholi osta, kui sellelt tasutakse Soome maksud. Kui kauba toimetab kohale müüja, siis maksab müüja ka maksud. Võimalik, kuid harva kasutatav variant on see, et ostja korraldab transpordi ise – siis maksab ostja ka maksud.
Soome tolli ametnik ütles lehele, et Kesk-Euroopa riikide alkoholimaksud on Soomega võrreldes oluliselt madalamad. Paljud soomlased ei hakkaks internetipoest üldse alkoholi tellimagi, kui kavatseks oma ostult
maksud tasuda.
Alkoholi müügi internetis teeb Soomes keeruliseks veel seegi, et kaupluseketil Alko on turul jaemüügi monopol. Nii võib kaugmüük olla seadusega vastuolus. Praegu on Euroopa Kohtus arutusel hagi Eesti kaupmehe vastu, kes internetipoes soomlastele alkoholi müüs. Kohtul tuleb otsustada, kas interneti kaudu alkoholi müük Soome oli seaduserikkumine või kehtib ka alkoholi kohta kauba vaba liikumise põhimõte.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.